Najave

Raspored događanja za prosinac 2018. u ...
Raspored događanja za prosinac 2018. u ...

  Foto: Ivana Dragičević ...

Plivački klub Orion Vinkovci osvojio 9 zlatnih, 15 srebrnih i 17 brončanih medalja u Vukovaru

VINKOVCI-Proteklog vikenda 24. i 25. studenoga po prvi put je u Vukovaru održano Prvenstvo regije 4 za seniore,  juniore i mlađe juniore koje je okupilo 14 klubova Regije 4 i 129 natjecatelja.

Sudjelovali su klubovi: Sisak Janaf iz Siska, Đakovo iz Đakova, Olimp Zabok iz Zaboka, Osijek Žito iz Osijeka, Virovitica iz Virovitice, Čakovečki plivački klub iz Čakovca, Mađimurje iz Čakovca, Vinkovački plivački klub iz Vinkovaca, Varaždin iz Varaždina, Barok iz Varaždina, Varaždinske Toplice iz Varaždinskih Toplica, Marsonia iz Slavonskog Broda, Orahovica iz Orahovice i Orion iz Vinkovaca!


Domaćin natjecanja bio je PK Osijek Žito koji je nastupio s najbrojnijom ekipom, a odmah iza njih vodu vukovarskog bazena uzburkao je 21 natjecatelj PK Orion, ne samo brojnošću, nego i izvrsnim utrkama, rezultatima, brojnim medaljama i novim normama za skorašnje Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine!


Bio je to vikend za pamćenje mladog kluba koji je prošlog tjedna primljen u punopravno članstvo Zajednice sportskih udruga Grada Vinkovaca! Svom Klubu i Gradu, a prije svega trenerici Maši Pešec, ovi uporni plivači i plivačice vraćaju na najbolji mogući način!  U brojkama spomenutog natjecanja to izgleda ovako – osvojena 41 medalja (31 pojedinačna i 10 štafetnih) od toga  9 zlatnih, 15 srebrnih i 17 brončanih te isplivanih 8 normi za PH. Senior Matej Svilar isplivao je A normu na 50m leptir te je sada i on sigurni putnik u Rijeku, za klub jedanaesti, Laura Matić dodala je još jednu na 100m prsno, Dorian Vugrek na 200m leđno i Marko Jurić na 50m i 100m slobodno, 50m i 100m leptir i 100m mješovito.


Osvajači su medalja Alojzije Ćaleta (tri zlatne, dvije srebrne i jedna brončana), Marin Svilar (jedna srebrna i pet brončanih), Nikola Ćaleta (dvije zlatne, jedna srebrna i jedna brončana), Laura Matić (dvije srebrne i dvije brončane), Dorian Vugrek (jedna srebrna i tri brončane), Marko Jurić (dvije srebrne i jedna brončana), Matej Svilar (dvije srebrne), Paola Horvat (jedna srebrna) i Adela Matošević (jedna brončana). U štafetnim utrkama osvojene su četiri zlatne, tri srebrne i tri brončane! Natjecali su se i Iva i Mia Čorak, Lana Jurić, Lara Eberhardt, Katarina Šuvak, Jan Lukić, Matej Lončar, Matej Pfaf, Domagoj Marković, Dinko Nađ i Marko Budak. I ovoga puta uz trenericu plivači i plivačice su na tribinama imali značajnu podršku roditelja i prijatelja!

Pojedinačni su rezultati (do 10. mjesta sljedeći):

Ćaleta, Alojzije (junior) – 1. mjesto 50m leđno (1. mjesto i u seniorskoj kategoriji), 1. mjesto 50m leptir (2. mjesto u seniorskoj kategoriji) , 6. mjesto 50m slobodno (6. mjesto i u seniorskoj kategoriji), 2. mjesto 100m leptir (3. mjesto u seniorskoj kategoriji) 

Svilar, Marin (mlađi junior) – 2. mjesto 200m prsno(3. mjesta i u juniorskoj i seniorskoj kategoriji), 3. mjesto 400m mješovito (3. mjesta i u juniorskoj i seniorskoj kategoriji), 4. mjesto 100m prsno (5. mjesto u juniorskoj i 6. mjesto u seniorskoj kategoriji), 5. mjesto 400m slobodno (7. mjesta u juniorskoj konkurenciji i seniorskoj kategoriji), 5. mjesto 100m mješovito,  6. mjesto 50m leptir (10. mjesto u juniorskoj kategoriji)   

Ćaleta, Nikola (mlađi junior) – 1. mjesto 100m mješovito (5. mjesta u juniorskoj i seniorskoj kategoriji), 1. mjesto 50m leptir (2. mjesto juniorskoj i 4. mjesto u seniorskoj kategoriji) , 3. mjesto 100m slobodno (6. mjesto u juniorskoj i 7. mjesto u seniorskoj kategoriji), 4. mjesto 50m slobodno (8. mjesta u juniorskoj i seniorskoj kategoriji), 4. mjesto 100m leptir (6. mjesto u juniorskoj i 8. mjesto u seniorskoj kategoriji), 4. mjesto 100m leđno (8. mjesta u juniorskoj i seniorskoj kategoriji)  

Matić, Laura (juniorka) – 2. mjesto 50m prsno u juniorskoj (2. mjesto i u seniorskoj kategoriji), 3. mjesto 100m prsno (3. mjesto i u seniorskoj kategoriji), 4. mjesto 100m mješovito (4. mjesto i u seniorskoj kategoriji), 5. mjesto 50m leptir (5. mjesto i u seniorskoj kategoriji), 10. mjesto 100m leđno (10. mjesto i u seniorskoj kategoriji)

Vugrek, Dorian (mlađi junior) – 2. mjesto 200m leđno (4. mjesta u juniorskoj i seniorskoj kategoriji), 3. mjesto 50m leđno (5. mjesto u juniorskoj i 6. mjesto u seniorskoj kategoriji), 3. mjesto 100m mješovito (7. mjesto u juniorskoj i 9. mjesto u seniorskoj kategoriji), 3. mjesto 100m leđno (6. mjesta u juniorskoj i seniorskoj kategoriji), 5. mjesto 50m leptir (9. mjesto u juniorskoj kategoriji), 9. mjesto 100m leptir  

Jurić, Marko (junior) – 2. mjesto 100m mješovito (2. mjesto i u seniorskoj kategoriji), 3. mjesto 50m leptir (5. mjesto u seniorskoj kategoriji), 4. mjesto 50m slobodno (4. mjesto i u seniorskoj kategoriji), 4. mjesto 100m slobodno (4. mjesto i u seniorskoj kategoriji), ( 5. mjesto 100m leptir (7. mjesto u seniorskoj kategoriji) 

Svilar, Matej (senior) – 2. mjesto 50m leđno, 2. mjesto 50m leptir, 9. mjesto 100m leptir

Matošević, Adela (kadetkinja u mlađejuniorskoj kategoriji) – 3. mjesto 50m leđno (5. mjesta u juniorskoj i seniorskoj kategoriji)

Horvat, Paola (seniorka) – 2. mjesto 800m slobodno, 6. mjesto 400m slobodno, 9. mjesto 200m slobodno

Pfaf, Matej (mlađi junior) – 4. mjesto 50m leđno (6. mjesto u juniorskoj i 7. mjesto u seniorskoj kategoriji), 4. mjesto 200m leđno (7. mjesta u juniorskoj i seniorskoj kategoriji), 5. mjesto 100m leđno (9. mjesta u juniorskoj i seniorskoj kategoriji)

Lukić, Jan (mlađi junior) – 5. mjesto 200m prsno(6. mjesta u juniorskoj i seniorskoj kategoriji), 4. mjesto 100m prsno (5. mjesto u juniorskoj i 6. mjesto u seniorskoj kategoriji), 7. mjesto 100m prsno (8. mjesto u juniorskoj i 9. mjesto u seniorskoj kategoriji), 7. mjesto 50m prsno (10. mjesto u juniorskoj kategoriji), 10. mjesto 100m mješovito 

Jurić, Lana (juniorka) – 7. mjesto 50m leptir (7. mjesto i u seniorskoj kategoriji), 9. mjesto 400m slobodno, 9. mjesto 100m leptir

Nađ, Dinko (mlađi junior) – 7. mjesto 400m slobodno (9. mjesta u juniorskoj konkurenciji i seniorskoj kategoriji)   

Čorak, Iva (kadetkinja u mlađejuniorskoj kategoriji) – 8. mjesto 50m leđno (10. mjesta u juniorskoj i seniorskoj kategoriji), 9. mjesto 50m leptir, 10. mjesto 100m mješovito, 10. mjesto 100m leđno  

Šuvak, Katarina (seniorka) – 4. mjesto 800m slobodno

Budak, Marko (junior) – 5. mjesto 50m leptir (8. mjesto u seniorskoj kategoriji)

Lončar, Matej (mlađi junior) – 9. mjesto 200m slobodno.

Štafete: 1. mjesto 4 x 50m slobodno u seniorskoj kategoriji Matej Svilar, Marko Jurić, Nikola Ćaleta i Alojzije Ćaleta, 1. mjesto  4 x 100m mješovito Matej Pfaf, Marin Svilar, Nikola Ćaleta i Dorian Vugrek (2. mjesto u juniorskoj i 3. mjesto u seniorskoj kategoriji), 1. mjesto  4 x 100 slobodno Alojzije Ćaleta, Marko Jurić,  Marko Budak i Matej Svilar u seniorskoj kategoriji,  2. mjesto 4 x 50m mješovito Matej Svilar, Marko Budak, Alojzije Ćaleta i Marko Jurić, 1. mjesto 4 x 50m mješovito mlađi juniori Matej Pfaf, Marin Svilar, Nikola Ćaleta i Dorian Vugrek (2. mjesto u juniorskoj kategoriji), 3. mjesto 4 x 100m slobodno mlađi juniori Dorian Vugrek, Marin Svilar, Matej Pfaf i Nikola Ćaleta (4. u juniorskoj kategoriji i 5. u seniorskoj kategoriji), 3. mjesto 4 x 50m slobodno mlađi juniori Matej Pfaf, Marin Svilar, Matej Lončar i Dorian Vugrek,  4. mjesto 4 x 50m mješovito  juniorke Iva Čorak, Laura Matić, Lana Jurić i Adela Matošević,  4. mjesto na 4 x 100 mješovito seniori Matej Svilar, Marko Jurić,  Alojzije Ćaleta i Marko Budak, 6. mjesto 4 x 50m mješovito juniori Matej Lončar, Domagoj Marković, Jan Lukić i Dinko Nađ, 5. mjesto 4 x 100m mješovito juniori Dinko Nađ, Jan Lukić, Matej Lončar i Domagoj Marković (7. mjesto u seniorskoj kategoriji) i 7. mjesto 4 x 100m slobodno juniorke Mia Čorak, Iva Čorak, Lana Jurić i Laura Matić (7. mjesto i u seniorskoj kategoriji).  

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Share