Najave

Patrik Kordić i Pavao Očevčić bez treninga u dvorani do zlata u Osijeku

VINKOVCI-U Osijeku  je u subotu, 24.10. 2020. održano 2. kolo 58. Kupa Slavonije i Baranje, regija Istok u ženskoj i muškoj sportskoj gimnastici – C program. GK "Hrvatski sokol" Vinkovci održavao je treninge u dvorani samo od siječnja do polovine ožujka, te u lipnju, a od kolovoza do ovog natjecanja, djevojke su trenirale na dječjem igralištu, te odradile 5 gostujućih treninga u dvorani GK Vukovar. Dečki su trenirali u vlastitom dvorištu i jedan trening odradili u Valpovu. U ovakvoj situaciji nismo niti mogli očekivati sjajne rezultate.

U muškoj konkurenciji nastupio je ukupno 21 gimnastičar iz 4 kluba (Inova Gim Osijek, Valpovo, Slavonski Brod i Vinkovci) u univerzalnom, C i B programu. Vinkovčani zaista imaju razloga biti ponosni. U univerzalnoj kategoriji mlađih kadeta Patrik Kordić osvojio je 1. mjesto i zlatnu medalju. U kategoriji kadeta naš najbolji gimnastičar Pavao Očevčić bio je također zlatni u konkurenciji 7 kadeta.

Uz dečke je na natjecanju bio trener Tomislav Gudek, a sudili su i naši suci Marko Simon i Željko Iveljić.

U ženskoj konkurenciji nastupile su ukupno 104 gimnastičarke iz 6 klubova - iz Osijeka - GK Inova Gim, Valpova, Belog Manastira, Požege,Vukovara i Vinkovaca, u kategorijama mlađih kadetkinja, kadetkinja, mlađih juniorki, juniorki i seniorki.

U kategoriji kadetkinja imali smo jednu predstavnicu, Anu Božić, koja je osvojila 11. mjesto u konkurenciji  23 gimnastičarke.

U kategoriji mlađih juniorki nastupile su 32 gimnastičarke. Vinkovčanke Ana Škripač, Luna Aničić, Helena Puce i Iva Rupčić ekipno su zauzele 5. mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji Helena Puce zauzela je 21. mjesto.

U kategoriji juniorki nastupila je Ana Hemetek. Ana je bila odlična na 7. mjestu u konkurenciji 24 gimnastičarke.

Naša najdugovječnija gimnastičarka, koja se sa svojih 26 godina još uvijek natječe kao seniorka, a trenutno je i u fazi školovanja za učiteljicu sportske gimnastike, osvojila je odlično 5. mjesto u konkurenciji 14 (puno mlađih) seniorki.

Uz gimnastičarke su na natjecanju bile trenerice Vukosava Lozanović i Dunja Perica.

Do daljnjega ostaje neizvjesno kada će klub ponovno trenirati u dvorani OŠ I. G. Kovačića i J. Kozarca. O počecima treninga za sve skupine izvijestit ćemo naše stare i nove članove putem medija na vrijeme.