Najave

Misa polnoćka u središnjoj vinkovačkoj crkvi

VINKOVCI –Pod strogim epidemiološkim mjerama  Misu polnoćku u središnjoj vinkovačkoj župi sv. Euzebija i Poliona predvodio je mons.Tadija Pranjić u zajedništvu s kapelanom Patrikom Križancem.

Slavimo  jednu od najvećih svetinja naše kršćanske vjere, slavimo trenutak kada je Bog uzeo lik djeteta. Djeteta se nitko tko je normalan ne boji, upravo to jest poruka Božića. Boga se ljubi i u životu ga se čuva kao što se čuva i dijete. Danas nam se rodio Krist Gospodin, raduj se jer je Bog postao čovjekom da bi čovjek mogao živjeti vječno

-Postoji jedna večer, jedna noć koja je unijela svjetlo i jednu dimenziju u ljudsko postojanje, a to je rođenje Isusa Krista.Večeras u ovoj Misi polnoćki koja je neobična, jer je puno ranije u odnosu na prijašnje godine, želimo moliti Boga da nas osloboditi, da ova bolest i virus što prije prođe.Želim da nam svjetlo Božića uvijek u životu bude ispred nas.Hrvati su se davno odlučili za Božić, ima jako puno Velikih petaka u našoj povijesti i došlo je sada vrijeme da imamo više Božića, nego Velikih petaka.Neka nas svjetlo božićne noći prati u  životu, poručio je mons.Tadija Pranjić.

Svake godine posebno spremljeni u tradicijsko ruvo bili su članovi Udruge Vinkovački šokački rodovi, no izostao je tradicionialni unos svijeća zbog pandemije.

-Vinkovački šokački rodovi po 17. puta od kako je osnovana Udruga dolaze na Misu polnoćku.Ove godine nas je bilo puno manje jer smo ispoštivali sve epidemiološke mjere. Čuvamo tradiciju, volimo našu Šokadiju i Vinkovce.Koristim prigodu da svim građanima Vinkovaca i naše županije, svim katolicima, čestitam sretan i blagoslovljen Božić, te uspješnu i sretnu 2021. godinu. Vjerujem da ćemo se uskoro vratiti u ono vrijeme kad nije bilo pandemije, rekao je Zvonimir Liščić,  predsjednik Udruge ''Vinkovački šokački rodovi“.

Božićnu poruku svim građanima Vinkovaca uputio je i vinkovački gradonačelnik Ivan Bosančić koji je ovom prigodom rekao:

-Ova godina koja je na izmaku je bila po svemu specifična, teška, jedna godina koju nitko nije očekivao.Želim svim građanima Vinkovaca, sretan i blagoslovljen Božić, da ga provedu u krugu svojih obitelji, da se posvete svojim najmilijima i da nam sljedeća godina 2021. bude puno bolja i uspješnija na privatnomi poslovnom planu, kao  i ono što smo zaželili za naš grad, rekao je Bosančić.

 

Share