Najave

Banožić: ''Mladi ljudi, nova energija, vinkovačkog HDZ-a''

VINKOVCI-Održana je prva faza unutarstranačkih izbora u Hrvatskoj demokratskoj zajednici Vinkovci na kojoj su se birala dužnosti i tijela na razini temeljnih organizacija. Članovi HDZ-a Vinkovci tako su imali priliku birati predsjednike, potpredsjednike, izvršne odbore i izaslanike na gradsku izbornu skupštinu koje će se održati u drugoj fazi izbora.

Gradska organizacija HDZ-a Vinkovci broji 12 temeljnih ogranaka. Svih dvanaest skupština održane su u sali „Barun trenk“ u Vinkovcima, a sve u skladu s epidemiološkim mjerama. 

Svaki temeljni ogranak predao je kandidature za jednog predsjednika i jednog potpredsjednika. Kako protukandidata nije bilo izborni proces, očekivano, prošao je bez iznenađenja.

Za predsjednike temeljnih ogranaka izabrani su: ''Lenije'' – Josip Romić, ''Stjepan Radić'' – Mirela Fabijan, ''Centar'' – Luka Kraljević, ''Slavija'' – Dalibor Marijanović, ''Lapovci'' – Nikola Jurković, ''Novo Selo“ – Tomislav Filipović, ''12 Redarstvenika'' – Vlatka Cota, ''Mala Bosna'' – Robi Ević, ''Ban Josip Jelačić“ – Antun Čopčić, ''Zagrebački blok'' – Marko Kurtušić, ''Mirkovci“ – Marija Purić i ''Kolodvor“ – Ivan Ambroš.

Ivan Bosančić, predsjednik GO HDZ Vinkovci i jedini kandidat za tu funkciju u sljedećem mandatu osvrnuo se na unutarstranačke izbore u HDZ-u, te je između ostaloga rekao:

-Naš Gradski odbor je opet pokazao da je najsnažniji, najorganiziraniji i najbolji gradski odbor HDZ-a u Hrvatskoj. Uspjeli smo u jednom danu izabrati svih 12 predsjednika i zamjenika predsjednika te sve izvršne odbore temeljnih ogranaka. To govori nešto o organizaciji, o tome da smo u svemu ovome naučili kako se vode politički procesi i u konačnici osnažuje  stranku i gradski odbor. Mogu samo svima čestitati jer ovo je nešto što je godinama stvarano, a kao predsjednik vinkovačkog HDZ-a i ja sam imao priliku tome doprinijeti. Pokazali smo na lokalnim i sada na unutarstranačkim izborima, ne da smo spremni nositi odgovornost  za grad danas nego i za puno veće izazove. Mi kao gradska organizacija spremno dočekujemo bilo koje izbore koji će doći u budućem vremenu”, rekao je Bosančić.

Saborski zastupnik Mladen Karlić istaknuo je kako se unutarstranački izbori provode  u jednoj pozitivnoj i lijepoj atmosferi za grad Vinkovce.

-Još jednom pokazujemo zajedništvo i snagu Hrvatske demokratske zajednice u ovome gradu i uvjeren sam da ćemo biti primjer mnogima, u našoj županiji i dalje u Republici Hrvatskoj, po ozbiljnosti, kvaliteti rada, rezultatima rada koje ostvarujemo i broju ljudi koji je učlanjen u HDZ. Vjerujem da će ljudi koje ćemo izabrati svakodnevno raditi na dizanju rejtinga HDZ-a, ali i na pokazivanju hrvatskim građanima, ponajprije u Vinkovcima, ali i drugdje, koliko naša Vlada na čelu s Andrejem Plenkovićem i HDZ-om, uspješno vodi ovu zemlju u ovim teškim vremenima i korona krize, ali i svih drugih gospodarskih problema. Da idemo u dobrom smjeru pokazuje i to što prave oporbe u Vinkovcima, ali i u drugim dijelovima Hrvatske, gotovo i nema, rekao je Karlić.

Mario Banožić, predsjednik ŽO HDZ-a i ministar obrane iskanuo je kako od mladih ljudi očekuje da unesu jednu novu energiju koja je bila nužno potrebna. 

-Na ovaj način slažemo se za buduće lokalne izbore i siguran sam da ćemo u onim općinama i gradovima u kojima je HDZ tradicionalno bio pobjednik, to ponovno postati na sljedećim lokalnim izborima'', rekao je Banožić.

Potpredsjednik ŽO HDZ i vukovarsko-srijemski župan Damir Dekanić rekao je kako  dosta mladih ljudi priču čini sadržajnijom i dinamičnijom .

- Očekujem kada je riječ o doprinosu članstva grada Vinkovaca kao i na razini županije, je to da mi kao županija zauzmemo čvrsto svoje mjesto na političkoj karti Hrvatske, da se borimo za naše pozicije kako u Vladi tako i u raznim poduzećima tako da imamo puno vrijednih, pametnih, obrazovanih ljudi koji bi trebali raditi na korist svih stanovnika Republike Hrvatske, a poglavito na korist stanovnika naše županije'', rekao je Dekanić.

Sljedeća faza su izbori za predsjednika i potpredsjednike gradske organizacije HDZ Vinkovci te izbori za predsjednika i potpredsjednike županijske organizacije HDZ-a Vukovarsko-srijemske županije koji će se održati 17. listopada 2021. godine u sali „Barun trenk“, a članovi Hrvatske demokratske zajednice s područja Vinkovaca svoje glasačko pravo moći će ostvariti u vremenu od 8:00 do 19:00 sati. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share