Najave

Raspored događanja za srpanj  2018. u ...
Raspored događanja za srpanj 2018. u ...

KALENDAR DOGAĐANJA         ...

Sport

Barbara Vučinić odličnom igrom do srebra na TOP 8 u Osijeku

VINKOVCI-U organizaciji Stolnoteniskog saveza u Osijeku je 2.6.2018. održan TOP 8 za najmlađe kategorije djevojčica i dječaka.

Natjecanje je okupilo osam najboljih natjecateljica  i natjecatelja u sezoni 2017/2018.

Predstavnica STK Cibalia, Barbara Vučinić, osvojila je drugo mjesto u kategoriji najmlađe kadetkinje.

 

Stolnotenisačice i stolnotenisači izborili plasman na Plazma Sportske igre mladih u Splitu

NUŠTAR-Sudjelovalo je preko 50 igrača iz sljedećih klubova: Brođanaca, Donjeg Miholjca, Privlake, Opatovca, Vinkovaca (Cibalia), Prkovaca i Nuštra.

 

Pobjednici po kategorijama su ostvarili pravo sudjelovanja na Državnoj završnici SIM u Splitu (od 9. do 11. kolovoza 2018.).

 

Ukupni rezultati: 

 

1.Kategorija mlađe kadetkinje: 1.Tonka Rudnički (STK Nuštar) 

                                            2. Hana Čmelak ( Donji Miholjac)

                                            3. Danijela Kučinac Vitez (Omladinac Brođanci) i 

           Barbara Vučinić ( Cibalia Vinkovci)

 

2. Kategorija Mlađi kadeti:        1.Norman Pap ( Opatovac)

       2. Darijo Bistrović (Opatovac)

       3. Franko Mesić (Nuštar) i 

           David Andabak (Cibalia Vinkovci)

 

3.Kategorija Kadetkinje:            1. Ena Čmelak (STK Donji MIholjac) 

                                                  2.Petra Pešut (Cibalia Vinkovci)

        3.Iva Vištica ( STK Nuštar) i 

           Iva Ignjačić (Cibalia Vinkovci)

 

4. Kategorija Kadeti:                 1. Luka Krajinović (STK Privlaka)

       2. Bruno Tomešić Tot (Omladinac Brođanci)

       3.Danijel Kučinac Vitez i

          Sandro Tomešić Tot (Omladinac Brođanci)

 

5. Kategorija Juniorke:               1. Tamara Nikolić (STK Cibalia) 

                   2. Klara Mutavčić ( STK Privlaka)

 

6. kategorija Juniori:                   1.Ivan Lovrić (STK Opatovac)

         2. Marin Šimundić (STK Nuštar)

 

Fran Čopčić zlatni i najbolji junior u Fojnici, Ana Lukić i Borna Dujić zlatni u Čavlima

VINKOVCI- Proteklog vikenda u Fojnici je održan međunarodni turnir Fojnica Open 2018 na kojem je nastupilo oko 300 natjecatelja iz tridesetak klubova među kojima su bili i natjecatelji iz TK „Sajnamija“.

Za Sajnami zlato je osvojio Fran Čopčić koji je na kraju dobio i pehar za najboljeg juniora turnira.

U kategoriji juniorki srebrom se okitila Ivana Firi, kao i kadetkinja Gabrijela Plašć koja je također izborila srebrnu medalju.

Natjecatelji su nastupili pod vodstvom trenerice Jasmine Lucić.

U subotu 02.06.2018. godine u Čavlima se održalo međunarodno natjecanje u taekwondou koje je okupilo natjecatelje iz Hrvatske te susjedne Bosne i Hercegovine. Domaćin natjecanja su bili klubovi „Grobnik“ i „Rječina“.

TK „Sajnami“ je nastupio sa dva natjecatelja koji su ostvarili stopostotni učinak.

U kategoriji kadetkinja Ana Lukić osvojila je zlatnu medalju dok se u kategoriji mlađih kadeta Borna Dujić također okitio zlatom.

Natjecatelji su nastupili pod vodstvom trenera Ive Lukića i Divijana Martina Kelave

 

Plivački klub Orion Vinkovci osvojio jedno zlato, šest srebra i šest bronci u Novom Sadu

VINKOVCI-Plivačko natjecanje Zmaj 2018., održano 2. lipnja 2018. u Novom Sadu, veliko je međunarodno natjecanje koje je ove godine okupilo preko 400 plivačica i plivača iz 26 klubova iz Bugarske, Hrvatske, Srbije, pa čak i iz daleke Rusije! 

PK Orion nastupio je u s pet plivačica i deset plivača u pratnji trenera Maše Pešec, Saše Tompe i Marka Novoselca.  Natjecatelji su: Ena Dukić, Lorena Mustafić, Adela Matošević, Laura Matić, Dorotea Živalj, Lovro Matoš, Roko Bartulović, Boris Đurić, Marko Grubić, Marin Svilar, Nikola Ćaleta, Matej Lončar, Dinko Nađ, Matej Pfaf i Dominik Živalj.  

U jakoj konkurenciji osvojeno je 13 medalja – jedna zlatna, šest srebrnih i šest brončanih! 

 

Matej Pfaf osvojio je zlato i dva srebra, Nikola Ćaleta, Laura Matić i Dorotea Živalj po srebro i broncu, Adela Matošević srebro, Dominik Živalj dvije bronce i Marin Svilar broncu. Uz to isplivane su nove norme za Prvenstvo Hrvatske – ovoga puta svoj nastup osigurao je Dominik Živalj na 100m i 200m prsno te Adela Matošević na 200m leđno! Čestitke Dominiku i Adeli, osvajačima medalja, ali i svim našim natjecateljima na uspješnom nastupu na ovom natjecanju. 

Pojedinačni su rezultati sljedeći: 

Matej Pfaf – B kategorija – 1. 200m leđno, 2. 50m leđno, 2. 100m leđno, 4. 100m prsno 

Nikola Ćaleta – B kategorija – 2. 50m slobodno, 3. 100m slobodno, 6. 100m leptir

Dorotea Živalj – A kategorija – 2. 50 m leđno, 3. 50m leptir 

Laura Matić – A kategorija – 2. 100m prsno, 3. 100 m leđno, 6. 50m slobodno

Adela Matošević – C kategorija – 2. 100m leđno, 5. 200m leđno, 5. 100m leptir

Dominik Živalj – B kategorija – 3. 100m prsno, 3. 50m leptir, 4. 200m prsno   

Marin Svilar – B kategorija – 3. 100m leđno, 4. 100m prsno, 5. 200m prsno  

Matej Lončar – B kategorija – 4. 100m leđno, 7. 100m slobodno 

Lovro Matoš – E kategorija – 6. 100m prsno

Dinko Nađ – C kategorija – 7. 100m leđno, 9. 200m slobodno

Lorena Mustafić – C kategorija – 8. 100m leđno

Ena Dukić – E kategorija – 10. 100m prsno.  

 

 

 

Dominik Greifenstein viceprvak države do 21 godinu u taekwondou

VINKOVCI-U subotu, 02.06.2018. godine, u Čavlima održano je Prvenstvo Hrvatske  za mlađe seniore U-21, u organizaciji Hrvatskog taekwondo saveza, a u domaćinstvu TK klubova „Grobnik“ i „Riječina“. Na Prvenstvu su nastupili i članovi Sajnamija koji su ostvarili odličan rezultat.

Za Sajnami srebro je osvojio Dominik Greifenstein dok se Doris Lukić okitila broncom. Bez odličja su ostali Martina Begonja i Matej Ćosić kojemu je ovo bio prvi seniorski nastup.

Natjecatelji su nastupili pod vodstvom trenera Ive Lukića i Divijana Martina Kelave.

 

 

Filip Geljić i Josip Slaviček zlatni na međunarodnom karate turniru u Sisku

VINKOVCI-U subotu, 2. lipnja 2018. godine održan je u 27. Međunarodni karate turnir Sisak Cup. Nastupilo je oko 200 natjecatelja iz 36 klubova. 

Pod vodstvom trenera Pamele Kordanovski i Jakova Šikića, Karate klub Vinkovci nastupio je sa 6 natjecatelja koji su osvojili ukupno 5 odličja u borbama, od čega 2 zlata, 2 srebra i 1 broncu. 

Zlatne medalje osvojili su Filip Geljić i Josip Slaviček.

Srebrne medalje osvojili su Mislav Iličić i Nika Brkić. 

Brončanom medaljom okitio se Luka Idžanović. Zapažen nastup imala je i Lucija Martinović koja je osvojila 5 mjesto. Nakon uspješno odrađenog turnira u Sisku, Karate klub Vinkovci nastavlja sa pripremama za polaganje učeničkih i majstorskih zvanja.

 

Lovro Suevich i Tara Wurth državni prvaci do 16 godina u tenisu

VINKOVCI-Na terenima Teniskog kluba ''Vinkovci'' uspješno je završeno Državno prvenstvo za juniorke i juniore do 16 godina koje se igralo pod pokroviteljstvom Grada Vinkovaca.

U prvom polufinalu u kategoriji juniora Jovan Ilić (TK ''Olimpija'' Osijek) pobijedio je prvog nositelja turnira Ivana Karla Bana (TK''Ogulin'') sa 6:0, 6:4, dok je drugom polufinalu Lovro Suevich (3, TK''Zagi'', Zagreb) pobijedio Frana Mitrovića (TK''Ponikve'', Zagreb) u tri seta sa 5:7, 7:5, 6:1.U finalu turnira u kategoriji juniora vidjeli smo odličan tenis između Lovre Suevicha i Jovana Ilića. Prvi set je dobio Ilić sa 6:7(4), dok su preostala dva seta otišla na stranu Suevicha sa 6:2, 6:3, te je tako sa ukupnih 6:7(4), 6:2, 6:3 Lovro Suevich osvojio naslov prvaka u kategoriji do 16 godina.

U kategoriji juniorki u prvom polufinalu Ita Habeković (HTK''Zagreb''), inače prva nositeljica turnira pobijedila je Maju Stanić (TK ''Kastav'' Rijeka) sa 6:3, 6:2, dok je u drugom polufinalu Tara Wurth (TK''Iteam'', Zagreb), druga nositeljica turnira pobijedila Marijanu Majetić (6, TK ''Victoria'', Zagreb) sa 6:3, 7:6(7).U finalu turnira Tara Wurth pokazala je svu svoju kvalitetu i sa 6:2, 6:1 pobijedila prvu nositeljicu turnira Itu Habeković, te osvojila naslov pobjednice do 16 godina.

U turniru parova u kategoriji juniorki prvo mjesto osvojila je kombinacija Mia Rae Vićan / Tara Wurth (obje TK ''Iteam''') koja je u finalu pobijedila  par  Matea Boderištanac (TK ''Iteam'' / Marijana Majetić (TK ''Victoria'', Zagreb) sa 2:6,6:1, 10:6.

U turniru parova u kategoriji juniora prvo mjesto osvojio je par Adrijan Hržić (TK''Rukavac'')/ Anton Šarunić (TK''Opatija ) koji je sa 6:3, 6:3 pobijedio par Alen Bill (TK''Pro 2000'', Poreč) /Fran Mitrović (TK ''Ponikve'', Zagreb).

Nagrade najuspješnijima podijelili su predsjednik Teniskog kluba '''Vinkovci'' Mario Brkić, te dopredsjednik kluba Vjekoslav Rimac, dok su suci na turniru bili Tomislav Marojević, Vlado Vergaš, Ivan Kubiček, Damir Šesto, a ulogu vrhovnog suca obnašao je Zdenko Hečej iz Osijeka.