Najave

Sport

Karlo Brkić odličnom igrom osvojio drugo mjesto pojedinačno, prvo mjesto u paru

VINKOVCI-Na terenima Teniskog kluba ''Vinkovci'' odigrano je Otvoreno prvenstvo Vinkovaca za dječake i djevojčice do 12 godina iz kalendara Hrvatskog teniskog saveza.

U prvom polufinalu u kategoriji dječaka Leon Zlatevski (TK''Mladost'' Zagreb), inače prvi nositelj turnira, pobijedio je Mark Smolju (TK''Osijek''), treći nositelj turnira, sa 6:0, 6:1. U drugom polufinalu Karlo Brkić (TK ''Vinkovci'') pobijedio je Karla Jurasa (TK ''Đakovo'') sa 6:0, 6:0. U finalu turnira Zlatevski je sa 6:2, 6:2 nadigrao Karla Brkića, te osvojio turnir u kategoriji dječaka do 12 godina.

U prvom polufinalu u kategoriji djevojčica Sara Barbarić ( TK ''Slavonija Žito'', Osijek ) pobijedila je Emu Šantić (TK Didon, Virovitica) sa 6:1, 6:3, dok je u drugom polufinalu Nika Henjak (TK ''Zadar'')  nakon velike borbe pobijedila Anju Belvanović (TK ''Đakovo'') sa 6:3, 6:7, 6:1 i plasirala se u finale turnira.Prva nositeljica turnira Sara Barbarić pobijedila je treću nositeljicu Niku Henjak sa 6:4, 6:1, te osvojila turnir u kategoriji djevojčica.

U finalu parova u kategoriji djevojčica par  Sara Barbarić (TK ''Slavonija Žito'') / Karla Završki (TK ''Osijek'' ) bez borbe je dobio susret protiv virovitičke kombinacije Nika Dragičević / Ema Šantić (obje TK ''Didon'').

 

U finalu parova kategoriji dječaka par Karlo Brkić (TK ''Vinkovci'') / Leon Zlatevski ( TK ''Mladost'' Zagreb) pobijedio je par Antun Trčak /Ymeri Dasar (oba TK ''Viži'') sa 6:2,6:0.

Nagrade najuspješnijima podijelio je Mario Brkić, predsjednik Teniskog kluba ''Vinkovci'', te Vladimir Vulić, predsjednik  skupštine Teniskog kluba ''Vinkovci''.

 

 

Alen Halužan i Ivan Lončar , par Iličić/ Stipica pobjednici ''Ljetne lige 2018.''

VINKOVCI-Na terenima Teniskog kluba ''Vinkovci'' odigravanjem finalnih susreta završena je ovogodišnja ''Ljetna liga 2018.'' koja je okupila oko 90 igrača .

Kad govorimo o sistemu natjecanja, imali smo dvije faze, odnosno 15 kola gdje su igrači igrali za plasman po redovima, tj. borili se za osvajanje što većeg broja bodova. U drugoj fazi imali smo 16 najboljih igrala koji su izborili završni Masters turnir, kako bi se dobio pobjednik lige. Oni igrači koji nisu ušli u Masters turnir odigrali su Utješni turnir

U prvom polufinalu glavnog turnira Alen Halužan pobjedio je Davora Pajvančića sa 6:1,6:3, dok je u drugom polufinalu Zdenko Drmić bio bolji od Krunoslava Senčića sa 7:5, 6:0. U finalu turnira  Alen Halužan je pokazao svu svoju kvalitetu, te je sa 6:1, 6:4 nadigrao Zdenka Drmića i osvojio Ljetnu ligu 2018.

U prvom polufinalu  Utješnog turnira Ivan Lončar pobijedio je Domagoja Bubala sa 6:3, 6:1, dok je u drugom polufinalu Mario Vuković bez borbe dobio susret protiv Josipa Đurkovića.U finalu Utješnog turnira Ivan Lončar je pobijedio Maria Vukovića, sa 6:0,6:4 i osvojio Utješni turnir  ovogodišnje Ljetne lige 2018.

Osim pojedinačne Ljetne lige odigrana je i Ljetna liga parova gdje smo imali 21 par podijeljen u dvije grupe.

U prvom polufinalu par Iličić /Stipica pobijedio je par Ljoljo /Ljoljo sa 7:5, 6:4, dok je u drugom polufinalu par Mihovilić /Bubalo bio bolji od para Brač /Kolak sa 6:3, 6:1.U finalu smo gledali neizvjestan susret između parova Iličić /Stipica i para Mihovilić /Bubalo.Na kraju je pobijedio par Iličić /Stipica sa 3:6, 6:4, 6:3.Nagradu za fair play par dobili su Habuda i Čuljak.

Voditelj ovogodišnje ''Ljetne lige'' Marinko Ljoljo zahvaljuje se sponzorima Vajda sport Zagreb, Bendix d.o.o. Vinkovci, Tenisshop Vinkovci, Karlovačkoj pivovari, restoranu ''Lamut'' Vinkovci, te Caffe baru ''Nostalgija'' koji su pripremili bogate nagrade za finaliste.

 

Patrik Sučić i Borna Dujić zlatni, Marta Čopčić i Valentina Plašć brončani u Dugom Selu

VINKOVCI-U subotu 29. rujna u Dugom Selu se održao međunarodni turnir u taekwondou na kojem su nastupili i natjecatelji TK „Sajnami“.

Zlata su izborili Patrik Sučić i Borna Dujić.

Broncama su se okitile: Marta Čopčić i Valentina Plašć.

Natjecatelji su nastupili pod vodstvom trenera Divijana – Martina Kelave.

 

Dominik Greifenstein zlatni, Mia Fernbach i Fran Čopčić srebrni u Bjelovaru

VINKOVCI-U subotu 29. rujna u Bjelovaru se održao 2. Omega Kup Bjelovara 2018 natjecanje u taekwondou na kojem su nastupili i natjecatelji Sajnamija koji su ostvarili zapažene rezultate.

Zlato je osvojio Dominik Greifenstein koji je osvojio i pehar za najboljeg juniora turnira.

Srebra su izborili Mia Fernbach i Fran Čopčić.

Natjecatelji su nastupili pod vodstvom trenerice Jasmine Lucić.

 

Taekwondo klub ''Sajnami''Vinkovci osvojio 5 zlata, 3 srebra i 6 bronci u Brčkom

VINKOVCI-U subotu 29. rujna u Brčkom je održano međunarodno taekwondo natjecanje na kojem su nastupili i natjecatelji TK „Sajnami“ te osvojili 14 medalja.

Zlatom su se okitili: Lucija Ćosić, Ana Lukić, Silvija Šarić, Lukas Bašić-Palković, Arian Ćosić.

Srebra su izborili: Doris Lukić, David Loborec i Matej Ćosić.

Bronce su ponijeli: Petra Žaper, Anamarija Šumanovac, Klara Stjepanović, Marin Marić, Adam Pavlek i Bruno Marić.

Natjecatelje su kroz borbe vodili treneri Ivona i Ivo Lukić.

 

FC Uspinjača-Gimka pobjednik 2.Futsal kupa Grada Vinkovaca

VINKOVCI- U sportskoj dvorani Ekonomske i trgovačke škole ''Ivan Domac'' u Vinkovcima odigran je drugi po redu malonogometni turnir ''Futsal kup grada Vinkovaca''. 

Organizator je bio MNK Aurelia Futsal iz Vinkovaca, a osim domaćina sudjelovali su MNK Osijek Kelme, FC Uspinjača-Gimka,  te MNK Bjelovar. 

U prvom polufinalu branitelj naslova MNK Osijek Kelme igrao je protiv momčadi MNK Aurelia Futsal Vinkovci. Osječani su u neizvjesnoj utakmici pobijedili Vinkovčane sa 2:1, dok je u drugoj utakmici FC Uspinjača-Gimka pokazala svu svoju kvalitetu , te sa visokih 8:1 nadigrala momčad Bjelovara.

U susretu za treće mjesto vidjeli smo ponovo neizvjestan susret od samog početka, a igrali su MNK Aurelia Futsal i MNK Bjelovar .Pobjeda je na kraju otišla na stranu Bjelovarčana sa 3:2, a dvostruki strijelac za Bjelovar bio je Marino Jedvaj, dok se jednom u listu strijelaca upisao Vedran Cvitković.Pogotke za momčad MNK Aurelije Futsal postigli su Zvonimir Banožić i Filip Petrušić.

Sve je na kraju bilo spremno za veliko finale između MNK Osijek Kelme i FC Uspinjača-Gimka. Na kraju prvog dijela bilo je 3:0 za Uspinjaču-Gimka, da bi na kraju završilo sa 4:0 visokom pobjedom momčadi FC Uspinjača-Gimka.Dva puta u listu strijelaca za FC Uspinjača-Gimka upisali su se Mislav Banek i Antonio Jamičić.

Na kraju turnira FC Uspinjača-Gimka osvojila je prvo mjesto, drugi je bio MNK Osijek Kelme, treći MNK Bjelovar, dok je četvrto mjesto osvojio MNK Aurelia Futsal.

Za najboljeg igrača proglašen je Mislav Banek (FC Uspinjača-Gimka), najbolji vratar Ivan Pavlić (FC Uspinjača-Gimka), najbolji strijelac David Mataja (FC Uspinjača –Gimka),dok je nagradu za najboljeg mladog igrača dobio Antonio Jamičić (FC Uspinjača-Gimka).

 

Una Videković i Luka Gugić isplivali zlato na međunarodnom plivačkom natjecanju u Subotici

VINKOVCI-U  Subotici, Srbija održano međunarodno plivačko natjecanje ''Jesenji kup'', na kojem je nastupilo 16 klubova, sa ukupno 235 plivača i plivačica i to iz Hrvatske, Mađarske, Bosne i Hercegovine, Makedonije i  Srbije. 

Vinkovački plivački klub bio je jedini predstavnik Hrvatske, a trener Zvonimir Pinter  je na isto poveo 19 natjecatelja koji su osvojili ukupno 13 medalja (2 zlata, 8 srebra i 3 bronce), te ekipno 7.mjesto. 

Zlatni su bili Luka Gugić i Una Videković, srebrni Tomo Petrinić, Jan Rakijašić, Ivor Rakijašić, Jurica Dragun i Nika Cajner, dok su bronce osvojili Luka Gugić, Jan Rakijašić i Domagoj Šego. 

Rezultati do 5.mjesta su sljedeći:

Luka Gugić (12-13 godina) 1.mjesto na 100 m leđno (1:16,61) i 3.mjesto na 200 m mješovito (3:08,00).

Una Videković (8 god. i ml.) 1.mjesto na 100 m leđno (2:03,60)

Tomo Petrinić (9 god. i ml.) 2.mjesto na 50 m slobodno (35,78), 2.mjesto na 100 m mješovito (1:31,13) i 2.mjesto na 100 m leđno (1:30,10)

Jan Rakijašić (14-15 god.) 2.mjesto na 50 m slobodno (27,20), 2.mjesto na 100 m leđno (1:10,78) i 3.mjesto na 100 m leptir (1:05,28).

Ivor Rakijašić (12-13 god.) 2.mjesto na 100 m leđno (1:17,56) i 4.mjesto na 100 m mješovito (1:22,48) i 5.mjesto na 100 m prsno (1:43,23).

Jurica Dragun (12-13 god.) 2.mjesto na 100 m prsno (1:26,30)

Nika Cajner (8 god. i ml.) 2.mjesto na 100 m leđno (2:19,77)

Domagoj Šego (14-15 god.) 3.mjesto na 100 m prsno (1:27,30) i 5.mjesto na 200 m slobodno (2:35,02).

Brigita Vidinović (13-14 god.) 4.mjesto na 50 m slobodno (30,68) i 4.mjesto na 100 leđno (1:13,68) i 4.mjesto na 200 m mješovito (2:47,45).

Marko Plavšić (12-13 god.) 4.mjesto na 100 m leđno (1:19,28) i 4.mjesto na 100 m leptir (1:22,19)

Luka Grgljanić (11 god.) 4.mjesto na 100 m prsno (1:43,34)