Najave

Raspored događanja za mjesec siječanj ...
Raspored događanja za mjesec siječanj ...

                            ...

Sport

Par Luka Jaman i Davor Pajvančić pobjednici Lige parova 2017.

VINKOVCI-Na terenima Teniskog kluba ''Vinkovci'' odigrani su završni susreti ovogodišnje Lige parova 2017. 

U prvom polufinalu  igrali Luka Jaman/Davor Pajvančić protiv para Tomislav Rupčić /Antonio Kelić, gdje je par Pajvančić/Jaman slavio sa 6:4, 7:5. U drugom polufinalu gledali smo susret između para Velimir Marojević /Marinko Ljoljo i para Ivan Ergotić /Damir Peša. Par Ivan Ergotić /Damir Peša pobijedili su sa 6:4, 6:2, te se plasirali u finale Lige parova 2017.

Finale između parova Luka Jaman/Davor Pajvančić i para Ivan Ergotić/Damir Peša bilo je nabijeno emocijama do posljednjeg trenutka.Vidjeli smo uistinu odlično finale koje je privuklo veliki broj ljubitelja bijelog sporta i odličnog tenisa.Par Luka Jaman/Davor Pajvančić dobili  su prvi set sa 6:3, ali drugom setu se vodila velika borba.Na kraju je slavio par Luka Jaman/Davor Pajvančić sa ukupnih 6:3, 7:6, te tako osvojili naslov pobjednika Lige parova 2017.

Nagrade najuspješnijima podijelili su Petar Šimić, predsjednik Teniskog kluba ''Vinkovci'' i Marinko Ljoljo voditelj Lige parova 2017.

 

 

Josip Peša odličnom igrom do titule kralja ljetne Piramide

VINKOVCI-Na terenima Teniskog kluba ''Vinkovci'' završen je Masters ljetne Piramide koji je bio podijeljen u dvije grupe, a ove godine smo imali preko 90 sudionika u 12 redova.

U grupi ''A'' igrali su: Marinko Ljoljo, Krunoslav Senčić, Velimir Marojević i Antonio Kelić, dok su u ''B'' grupi igrali Luka Jaman, Josip Peša Igor Đaković i Željko Mihovilić.

U prvom polufinalu igrali su Josip Peša i Antonio Kelić u jednom susretu koji je bio neizvjestan do samog kraja.Prvi set je otišao na stranu odličnog Josipa Peše, koji je dobio prvi set sa 6:4, da bi u drugom setu Antonio Kelić odigrao najbolje kad je bilo najpotrebnije i dobio drugi set sa 4:6.Umjesto trećeg odlučujućeg seta, gledali smo tie break do 10, gdje je Josip Peša pokazao svu svoju kvalitetu i na kraju pobijedio sa konačnih 6:4, 4:6, 10:8 i plasirao se u finale turnira.

U drugom polufinalu  igrali su Krunoslav Senčić i Željko Mihovilić, a vidjeli smo jedan neobičan susret u kojem je Željko Mihovilić dobio prvi set sa 6:0, da bi u drugom setu Krunoslav Senčić se vratio u igru i dobio drugi set sa 3:6, te na kraju i odlučujući treći set sa 0:6.

U finalu turnira igrali su Josip Peša i Krunoslav Senčić pred velikim brojem gledatelja koji su pljeskom ispratili odličnu igru oba sudionika finala. Josip Peša još jednom je dokazao da je neprikosnoven i da je najjači kad je najpotrebnije. 

U odličnom pohodu na prvo mjesto Josip Peša je dobio prvi set sa 6:4, no drugi set je protekao u velikoj dominaciji Josipa Peše, a hvatao je nemoguće lopte.U stilu velikih proslavljenih hrvatskih tenisača, Josip Peša dobio je drugi set sa 6:0 i došao do titule kralja ljetne Piramide sa ukupnom pobjedom 6:4, 6:0.

Na kraju recimo da su ove godine igrali igrači iz Iloka, Vukovara, Otoka, Jankovaca, Privlake, Mikanovaca.Vinkovaca, odnosno cijele Vukovarsko-srijemske županije, a i šire.

Najstariji sudionik bio je Jure Šebalj, a najmlađi Filip Rihtar, igrači koji su najviše napredovali su: Marko Dabro, Toni Kelić, Domagoj Bubalo, a organizatori se zahvaljuju svim sudionicima ovogodišnje Piramide.

Nagrade najuspješnijima podijelio je Petar Šimić, predsjednik Teniskog kluba ''Vinkovci'' i Marinko Ljoljo, voditelj Piramide.

 

 

Lara Žgela zlatna, Luka Žgela dva puta srebrni u Daruvaru

IVANKOVO-U Daruvaru 14. listopada 2017. godine održan je XVII. Karate Darfest na kojem je nastupilo 418 natjecatelja iz 49 klubova iz 4 zemlje (Slovenija, BiH, Mađarska i RH).

Boje Karate kluba „Max“ Ivankovo branilo je 13 natjecatelja u 14 kategorija. U jakoj konkurenciji osvojeno je ukupno 6 odličja – 1 zlato, 2 srebra i 3 bronce.

Zlatno odličje osvojila je Lara Žgela u katama.

Srebrna odličja osvojio je Luka Žgela u katama i u borbama.

Brončana odličja osvojili su Sara Haban, Lana Kockarević i Matej Tisucki.

U repasažu borbi za treće mjesto izgubio je Luka Požega.

Na natjecanju su još nastupili Iva Livaja, Toni Vukić, Nada Mrkonja, Emanuela Kockarević, Dora Koštić, Benjamin Ljubas i Marko Jurić.

Natjecatelji su nastupili pod vodstvom učitelja karatea Davida Žgele.

U sudačkoj postavi bio je i naš učitelj karatea i međunarodni sudac Zdravko Perlić.

 

Lea Brčić, Nika Brdar i Dorian Vugrek isplivali čak 11 limita za nastup na državnom prvenstvu

VINKOVCI-U Sisku se dana 14.10.2017g.  održalo 1. i 2. Kolo Lige Regije 4. Bila je to prilika da na samom početku plivačke sezone  plivači pokušaju otplivati norme koje ih vode na državno prvenstvo. Trener Zvonimir Pinter  poveo je 7 natjecatelja Vinkovačkog plivačkog, od kojih je troje uhvatilo čak 11 limita, a to su Dorian Vugrek, Lea Brčić i Nika Brdar. Obzirom je tek početak sezone, trener i Uprava kluba su vrlo ponosni na postignute rezultate, a veseli ih dodatno činjenica da su još jedan plivač i plivačica,  Jan Rakijašić i  Brigita Vidinović za manje od sekunde blizu potrebnih limita. Pojedinačni rezultati su sljedeći:

Dorian Vugrek  (kadet) 1.mjesto na 100 m slobodno (59,29 A limit), 1.mjesto na 100 m leđno (1:05,93 A limit), 1.mjesto na 200 m leđno (2:24,43 A limit) i 1.mjesto na 100 m leptir (1:07,27 A limit) 

Jan Rakijašić (ml. junior) 1.mjesto na 100 m leptir (1:04,96), 2.mjesto na 200 m leptir (2:32,34), 3.mjesto na 100 m leđno (1:15,82), 5.mjesto na 50 m slobodno ( 27,91)

Jurica Dragun (ml. kadet) 1.mjesto na 50 m leđno (38,29), 2.mjesto na 100 m slobodno  (1:12,81), 2.mjesto na 50 m slobodno (33,70), 2.mjesto na 100 m prsno (1:33,54)  i 3.mjesto na 100 m leđno (1:24,68)

Ivor  Rakijašić (ml. kadet)  1.mjesto na 100 m leđno (1:23,81), 2.mjesto na 50m leđno (40,32), 3.mjesto na 50 leptir (41,65), 4.mjesto na 50 m slobodno (36,76)  i  5.mjesto na 100 m slobodno (1:21,23)

Lea Brčić (kadetkinja) 1.mjesto na 100 m leđno (1:16,01 A limit), 1.mjesto na 100 m leptir (1:13,64 A limit), 2.mjesto na 100 m slobodno (1:07,72 A limit) i 8.mjesto na 200 m slobodno (2:30,75 A limit)

Nika Brdar (ml. juniorka) 1.mjesto na 100 m leđno (1:12,02 A limit), 2.mjesto na 100 m prsno (1:26,42), 4.mjesto na 50 m slobodno (30,08 B limit) 5.mjesto na 100 m slobodno (1:05,40  B limit) 

Brigita Vidinović (ml. juniorka)  2.mjesto na 100 m leđno (1:13,71), 2.mjesto na 200 m leđno (2:39,78), 5.mjesto na 100 m prsno (1:35,51) i  6.mjesto na 100 m slobodno (1:06,83)

 

 

Plivački klub Orion Vinkovci odličnim rezultatima otvorio novu plivačku sezonu

VINKOVCI-Proteklog vikenda otpočela je nova plivačka sezona natjecanjem u Sisku gdje se plivalo 1. i 2. kolo Lige Regije 4. Trenerica Maša Pešec na natjecanje je išla s 14 plivačica i plivača. S onim što su otplivali i pokazali, izuzetno je zadovoljna jer su se već s prvoga natjecanja vratili s osobnim rezultatima i isplivanim normama za najveća natjecanja sezone – ona s nacionalnim predznakom! 

Alojzije Ćaleta osigurao si je tri A norme (50 m leptir i 100 m leptir te 50 m leđno), Tonka Kovačević dvije A norme (%0 m leđno i 50 m leptir), Marko Jurić jednu A normu (50 m leđno) i jednu B normu (50 m leptir), Iva Čorak dvije B norme (100 m leđno i 200 m leđno), Marin Svilar također dvije B norme (100 m prsno i 200 m prsno) te Laura Matić jednu B normu (100 m prsno)! Ukupno je to šest A normi i šest B normi! Čestitke svima!

 

Osim ove šestorke za PK Orion nastupili su Matej Svilar, Marko Budak, Lara Eberhardt, Luka Eberhardt, Katarina Kalaica, Adela Matošević, Matej Pfaf i Dajana Duspara. Katarini Kalaici ovo je bilo prvo regionalno natjecanje i isplivala je svoje osobne rekorde. 

Pojedinačni su rezultati do 10. mjesta sljedeći: 

KOVAČEVIĆ, Tonka (A kategorija) – 1. mjesta na 50 m leđno i 50 m leptir i 2. mjesto na 50 m leptir,

ĆALETA, Alojzije (A kategorija) – 1. mjesto na 100 m leđno, 2. mjesta na 50 m leptir, 50 m leđno i 100 m leptir, 

JURIĆ, Marko (A kategorija) – 1. mjesto na 50 m leđno, 2. mjesto na 100 m leđno i 3. mjesta na 50 m leptir i 100 m slobodno. 

Čorak, Iva (C kategorija) – 1. mjesto na 100 m mješovito, 2. mjesta na 100 m i 200 m leđno i 8. mjesto na 100 m slobodno, 

SVILAR, Matej (A kategorija) – 1, mjesto na 100 m mješovito, 3. mjesto na 100 m leđno, 4. mjesto na 50 m leptir i 7.mjesto na 100 m slobodno, 

SVILAR, Marin (B kategorija) – 2. mjesta na 50 m prsno, 100 m i 200 m prsno, 6. mjesto na 200 m slobodno i 7. mjesto na 100 m leđno, 

PFAF, Matej (B kategorija) – 2. mjesta na 100 m i 200m leđno i 3. mjesto na 100 m mješovito,

DUSPARA, Dajana  (A kategorija) – 3. mjesta na 100 m mješovito i 100m prsno te 7. mjesto na 50  leptir,

MATOŠEVIĆ, Adela (C kategorija) – 3. mjesto na 100 m leđno i  5. mjesto na 50 m slobodno, 

EBERHARDT, Luka  (B kategorija) – 3. mjesto na 50 m prsno, 7. mjesto na 100 m prsno, 8. mjesto na 100 m slobodno i 9. mjesto na 50 m slobodno,

MATIĆ, Laura (B kategorija) – 4. mjesto na 100 m leđno, 7. mjesto na 100 m slobodno i 8. mjesto na 50 m slobodno, 

BUDAK, Marko (A kategorija) – 5 mjesto na 50 m leđno, 6. mjesto na 100 m leptir i 9. mjesto na 50 m leptir,

KALAICA, Katarina (B kategorija) – 5. mjesto na 50 m prsno,

EBERHARDT, Lara (C kategorija) – 7. mjesta na 50 m prsno i 50 m slobodno i 8. mjesto na 100 m prsno. 

 

 

 

Na državno prevenstvo 15 gimnastičara i gimnastičarki

VINKOVCI-U Požegi je u subotu, 7. listopada 2017. održano 4. kolo u regiji Istok u ženskoj i muškoj sportskoj gimnastici – C i B program. 

Nastupile su gimnastičarke (155 ukupno) i gimnastičari (31 ukupno) iz Osijeka- GK “Inova-Gim” i GD Osijek-Žito, Valpova, Požege, Belog Manastira, Đakova, Slavonskog Broda, Vukovara i Vinkovaca u kategorijama mlađih kadetkinja/kadeta, kadetkinja/kadeta, mlađih juniorki, juniorki/juniora i seniorki/seniora. 

Gimnastički klub „Hrvatski sokol” Vinkovci nastupio je u ekipnoj i u pojedinačnoj konkurenciji.

Mlađe kadetkinje, C program, u sastavu Ana Božić, Ana Džaja, Iva Rupčić, Nina Valentak i Luna Aničić osvojile su ekipno 2. mjesto. Pojedinačno Luna Aničić bila je najbolja od Vinkovčanki, četvrta, a Ana Džaja peta u konkurenciji 12  gimnastičarki. 

U kategoriji kadetkinja nastupilo je 34 gimnastičarke. Vinkovčanka  Ana Škripač bila je 19. 

U kategoriji mlađih juniorki odlične su bile Iva Bratić na 7. i Nika Bratić na 8. mjestu u konkurenciji 41 gimnastičarke. Nora Horvat bila je 34.

U juniorskoj konkurenciji nastupila je Erika Celik.

Seniorka GK “Hrvatski sokol” Vinkovci, Ena Vukić, u konkurenciji 13 seniorki osvojila je 8. mjesto. 

Naša najbolja gimnastičarka Petra Pavičić, u kategoriji juniorki B programa. osvojila je prvo mjesto i zlatnu medalju. Druga je bila Antonia Nigović iz Požege.

Petra Pavičić, Ena Vukić, Iva Bratić, Luna Aničić i Ana Džaja izborile su nastup na Završnici Kupa Hrvatske - državnom prvenstvu, koja se od 3. do 5. studenog 2017. održava u Nedelišću. 

U konkurenciji muških ove godine najviše se očekuje od Duje Ramljaka, koji je u zahtjevnom B programu u kategoriji kadeta osvojio prvo mjesto i izborio nastup na državnom prvenstvu.

U novoj kategoriji, univerzalnoj kategoriji, Vinkovački gimnastičari u sastavu Arijan Tomonji, Fabijan Matković, Pavao Očevčić, Marin Pinter, Roko Maslač, Dominik Gopić i Adam Brandić osvojili su prvo mjesto i plasman na državno prvenstvo. U pojedinačnoj konkurenciji Pavao Očevčić  osvojio je 1., a  Arijan Tomonji  2. mjesto u konkurenciji 10 gimnastičara.

C program:

U kategoriji kadeta Luka Rajković bio je treći u konkurenciji 9 gimnastičara,  kao i Karlo Radić u konkurenciji juniora, te su također izborili nastup u Nedelišću.

 

Leonarda Kajkić prva pojedinačno, Ena Čopčić prva u parovima na turniru do 14 godina u Vinkovcima

VINKOVCI-Na terenima Teniskog kluba ''Vinkovci'' odigran je teniski turnir Otvoreno prvenstvo Vinkovaca za dječake i djevojčice do 14 godina iz kalendara Hrvatskog teniskog saveza.

U pojedinačnom dijelu djevojčica do 14 godina u prvom polufinalu Leonarda Kajkić (TK ''Vinkovci'') pobijedila Neru Tešankić (TK ''Olimpija '', Osijek) sa 6:0, 7:5.U drugom polufinalu Rebeka Cindrić (TK ''Varaždin'')  pobijedila je Enu Čopčić iz TK'' Vinkovci'' sa 6:4, 6:2. U finalu turnira Leonarda Kajkić (TK ''Vinkovci'') pobijedila je Rebeku Cindrić (TK''Varaždin '') nakon što je Leonarda Kajkić dobila prvi set sa 6:2,  u drugom setu je Rebeka Cindrić kod rezultata 4:5 predala susret zbog ozljede, te je tako Kajkić osvojila turnir djevojčica.

U turniru parova kod  djevojčica u prvom polufinalu par Marija Benković i Lucija Koričić (obje TK''Olimpija'', Osijek ) pobijedile su vinkovačku kombinaciju Petra Olij i Elena Rimac sa 2:6, 7:6(3), 10:4, dok su u drugom polufinalu par Ena Čopčić (TK ''Vinkovci'') i Nera Tešankić (TK''Olimpija'' Osijek) pobijedile par Korina Roso i Sara Barbarić (obje TK ''Slavonija-Žito'', Osijek ) sa 6:2, 6:1.U finalu turnira  par Ena Čopčić (TK ''Vinkovci'') i Nera Tešankić (TK''Olimpija'' Osijek) pobijedile su par Marija Benković i Lucija Koričić (obje TK''Olimpija'', Osijek ) sa 6:1,7:5.

U pojedinačnom dijelu dječaka do 14 godina u prvom polufinalu Matej Dodig (TK''Olimpija''Osijek) pobijedio je Andreja Dominića (TK''Olimpija'' Osijek) sa 6:1, 6:1, dok je u drugom polufinalu Leon Brajko Babić (TK ''Đakovo'') pobijedio Frana Rakonića iz TK ''Nova Gradiška''  sa  4/6, 7:6(6), 6:2.U finalu turnira dječaka Matej Dodig (TK''Olimpija''Osijek) pobijedio je Leona Brajka Babića (TK ''Đakovo'') sa 6:3, 6:2 i osvojio turnir dječaka.

U turniru parova kod dječaka u prvom polufinalu par Leon Brajko Babić (TK ''Đakovo'') i Andrej Dominić (TK ''Olimpija'', Osijek) pobijedio je par Karlo Cindrić (TK ''Varaždin) i Mile Blažević (TK '' Đakovo'') sa 6:1, 6:1.U drugom polufinalu par Filip Rihtar (TK''Vinkovci'') i Fran Rakonić (TK ''Nova Gradiška'')  pobijedili su vinkovačku kombinaciju Tin Petričević i Roko Zrilić sa 6:1, 6:3.U finalu parova gledali smo neizvjestan susret do samog kraja, a igrali su  Leon Brajko Babić (TK ''Đakovo'') i Andrej Dominić (TK ''Olimpija'', Osijek) protiv para  Filip Rihtar (TK''Vinkovci'') i Fran Rakonić (TK ''Nova Gradiška'').U odličnom finalu pobijedio je par Leon Brajko Babić (TK ''Đakovo'') i Andrej Dominić (TK ''Olimpija'', Osijek) sa 6:7(2), 6:3, 10:8 .

Vrhovni sudac turnira bio je Vlado Vergaš, dok je nagrade najboljima podijelio voditelj turnira Goran Puškarić.