VINKOVCI- U sportskoj dvorani Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića u Vinkovcima održalo se županijsko natjecanje ”Sigurno u prometu 2024” u organizaciji Hrvatskog autokluba, Autokluba Vinkovci i Policijske uprave vukovarsko-srijemske.
Ovo je 30. natjecanje koje organizira Hrvatski autoklub zajedno s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te Agencijom za odgoj i obrazovanje.
Natjecanje se provodi za učenike u dobi od 10 do 12 godina kako bi dobili temeljna znanja o prometnim propisima i sigurnosnim pravilima te što bolje svladali vještinu vožnje biciklom, a sastoji se od teorijskog i praktičnog dijela.
Prije početka natjecanja učenicima se obratio Ivo Bikić iz Autokluba Vinkovci, informirajući ih o doprinosu ovog natjecanja u povećanju njihove sigurnosti u prometu u današnjim životnim okolnostima u kojima je sudjelovanje u prometu neophodna svakodnevnica, no ujedno potencijalno opasna aktivnost.
Voditelj poslova prometne policije Policijske uprave vukovarsko-srijemske Boris Klinec im je skrenuo pozornost koliko je važno da poznaju prometne propise. Djeca svakodnevno sudjeluju u prometu na cestama, stoga su znanje i vještina za sudjelovanje u cestovnom prometu ključni kako bi izbjegli opasnosti na cestama i sigurno stigli do svoga cilja.
Na teorijskom djelu provjereno je znanje učenika o prometnim propisima i sigurnosnim pravilima, dok su na praktičnom dijelu testirali svoje vještine upravljanja biciklom na postavljenom poligonu.
Na županijskom natjecanju je sudjelovalo 27 učenika iz deset osnovnih škola, a najbolja ekipa (dvije djevojčice i dva dječaka) natjecat će se na državnom natjecanju koje će se ove godine održati u Puli.
PROGLAŠENJE NAJBOLJIH :

Prvo mjesto pojedinačno kod dječaka osvojio je Andrej Vidović (OŠ fra Bernarda Tome Leakovića Bošnjaci), drugi je bio Sandro Knežević (OŠ fra Bernarda Tome Leakovića Bošnjaci), dok je treći bio Jakov Majher (OŠ Ivane Brlić Mažuranić Rokovci-Andrijaševci).

U kategoriji djevojčica prvo mjesto osvojila je Andrea Blaževac (OŠ Gradište ), drugo mjesto osvojila je Sonja Krtić Landeka (OŠ Ivana Gorana Kovačića Vinkovci), a treća je bila Ana Čoko (OŠ M.A. Reljković Cerna).

Prema navedenim rezultatima postignutima u pojedinačnom plasmanu, ekipu Vukovarsko-srijemske županije za državno natjecanje u Puli čine: Andrej Vidović (OŠ fra Bernarda Tome Leakovića Bošnjaci), Sandro Knežević (OŠ fra Bernarda Tome Leakovića Bošnjaci), Andrea Blaževac (OŠ Gradište ) i Sonja Krtić Landeka (OŠ Ivana Gorana Kovačića Vinkovci).







